Кингс победиха Клипърс със 123-107 зад Фокс и донесоха поредни загуби в Лос Анджелис за първи път от декември
AP News | 2024-02-26 | 07:16:48

ЛОС АНДЖЕЛИС (АП) — Де'Аарон Фокс вкара 33 точки, Домантас Сабонис записа 20-та позиция в НБА трипъл-дабъл и Сакраменто Кингс победиха Клипърс със 123-107 в неделя вечерта, изпращайки Лос Анджелис до втора поредна загуба за първи път от края на декември.

Норман Пауъл поведе Клипърс с 21 точки в първия си старт за сезона на мястото на Пол Джордж, който остана с болно ляво коляно. Кауай Ленърд добави 20 точки, както и Джеймс Хардън, който реализира всичките си 10 наказателни удара и осем асистенции. Лос Анджелис не беше губил две поредни загуби от 21 и 23 декември.

Трето място Клипърс излязоха от почивката на Мача на звездите, играейки един срещу друг на пътя. Те се върнаха у дома за първи път, където бяха с 20-6, само за да загубят от отбор с четири места по-надолу на Запад.

Харисън Барнс добави 22 точки за Кралете, които спечелиха третата си поредна победа. Сабонис завърши със 17 точки, 12 борби и 12 асистенции.

Клипърс намалиха дефицита си до пет в началото на четвъртия, преди Кингс да ги намалят с 10. След като отново достигнаха до 101-96 при игра с три точки на Терънс Ман, Клипърс скоро изостанаха отново с 10.

Барнс и Дейвион Мичъл отбелязаха последователни тройки и Барнс отбеляза отново, увеличавайки преднината на Кингс до 116-100.

Кралете избягаха 10 поредни точки, за да отворят третата преди 3- на Барнс пойнтер увеличи преднината си до 18 точки.

След ранната си триминутна част без резултат, Клипърс превъзхождаха Кингс с 29-21 през останалата част от периода, за да сложат край на третото изоставане с 89-80.

Кралете: Домакин на Маями Хийт в понеделник във втория мач от един след друг.

Клипърс: Домакин на Лейкърс в сряда.